G Suite kullanıcıları için SSS

G Suite kullanımıyla ilgili bir sorunuz mu var? Sorunuzun yanıtı bizde olabilir!

Kategoriye Göre Filtrele

Güvenlik

Güvenlikle İlgili Popüler SSS

Verilerim reklamcılık amacıyla incelenecek veya kullanılacak mı?

Reklam gösterilebilen Google tüketici ürünlerinin aksine, G Suite, Eğitim veya Devlet çekirdek hizmetlerinde reklam göstermek amacıyla G Suite verileriniz toplanmaz, taranmaz veya kullanılmaz. Verileriniz G Suite hizmetlerini sunmanın yanı sıra spam filtrelemesi, virüs saptaması, yazım denetimi, kapasite planlaması, trafik yönlendirmesi ve bireysel bir hesapta e-posta ve dosyalar için arama yapma yeteneği gibi sistem desteği sunulması amacıyla kullanılır.

Daha basit ifade etmek gerekirse Google, şirketlerin, okulların ve devlet kurumlarının G Suite hizmetlerimiz kapsamında sağladığı verilerin sahipliğini üstlenmez. İster şirketinizin fikri mülkiyeti, ister kişisel bilgileriniz veya isterse ev ödeviniz olsun, verileriniz Google'a ait olmaz ve Google bu tür verileri üçüncü taraflara satmaz.

Google, bilgilerimin güvenliğini nasıl sağlar?

Google, bulut platformunda doğmuştur ve daha en başından, bulut sistemlerinde karşılaşılabilecek benzersiz tehditleri hafifletecek şekilde tasarlanmıştır. Google'ın çalıştırılmasını sağlayan performans ve güvenilirlik dünyanın dört bir yanındaki işletmelerin, okulların ve devlet kurumlarının kullanımına sunulur.

Altyapımızın sahip olduğu teknoloji, ölçek ve çeviklik sayesinde müşterilerimize benzersiz güvenlik avantajları sunabiliyoruz.Devasa veri merkezlerinden oluşan ağımız, müşterilere güvenlik ve performans sunulması amacıyla kendi işletim sistemimizi çalıştıran, özel olarak tasarlanmış sunucular ile inşa edilmiştir. Tüm donanım yapısı Google tarafından kontrol edildiğinden, oluşabilecek her türlü tehdit durumuna hızla yanıt verebiliyoruz.

Google bünyesinde; bilgi, uygulama ve ağ güvenliği konularında dünyanın önde gelen uzmanlarından bazılarının da dahil olduğu 550'den fazla tam zamanlı güvenlik ve gizlilik profesyoneli çalışıyor. Google'daki tüm ekiplerin yaptığı gibi, bu ekip de sürekli olarak yenilikler yapmakta ve yalnızca Google'ın milyarlarca kullanıcısı için değil, aynı zamanda tüm İnternet kullanıcıları için de geleceğin daha güvenli hale gelmesine çalışmaktadır.

Google'da verilerinizin güvenliğini sağlayan unsur kullanıcılar, teknoloji ve çevikliğin bu benzersiz kombinasyonudur. Daha fazla bilgi için G Suite Güvenlik Raporu'na bakın.

Google, uyumluluk gereksinimlerimi karşılar mı?

Google, G Suite'i sektördeki en iyi uygulamaları temel alarak, çok katı gizlilik ve güvenlik standartlarıyla tasarlamıştır. Bu sayede müşterilerimizin uyumluluk ve düzenlemelere uygunluk gereksinimlerinin karşılanması sağlanır. Google; veri sahipliği, veri kullanımı, güvenlik, şeffaflık ve hesap verebilirlik konularında güçlü sözleşme taahhütleri sunar.

Google, düzenli aralıklarla üçüncü taraflarca gerçekleştirilen çeşitli bağımsız denetimlerden geçer. Bu bağımsız denetçiler veri merkezlerimizde, altyapımızda ve faaliyetlerimizde mevcut olan kontrolleri inceler. Bu denetimlere ve standartlara örnek olarak şunlar verilebilir:

SOC1™ (SSAE-16/ISAE-3402)
SOC2™
SOC3™
ISO27001
ISO 27018:2014
FedRAMP

Düzenlemelere tabi ortamlarda faaliyet gösteren müşteriler için, G Suite HIPAA (ABD Sağlık Sigortası Taşınabilirlik ve Sorumluluk Yasası) ile de uyumludur. G Suite Eğitim Sürümü okullar açısından önemli olan yasa ve düzenlemelere uygun şekilde kullanılabilir.

Kuruluşum AB veri koruma gereksinimlerine tabi. G Suite'i kullanabilir miyim?

Evet. Google'ın Avrupa'da geniş bir müşteri topluluğu mevcuttur. Google, müşterilerinin özellikle AB veri koruma gereksinimlerinin karşılanmasına ve 29. Madde Çalışma Grubu'nun tavsiyelerine uygun şekilde tasarlanmış özellikler ve sözleşme taahhütleri sunar. G Suite, AB Model Sözleşme Maddeleri ve Veri İşlenmesine İlişkin Değişiklik'i sunar. Ayrıca, G Suite'in İngiliz hükümetinin Güvenlik İlkeleri "RESMİ (RESMİ - HASSAS dahil)" ile kullanılmaya uygun olduğu tasdik edilmiştir.

Google'ın, resmi makamlardan gelen veri taleplerine yaklaşımı nasıldır?

Yasal taleplere yanıt olarak veri sunma konusundaki yaklaşımımızın temelinde, Google'da depoladığınız verilerin gizliliğine ve güvenliğine gösterdiğimiz saygı yatar. Bu tür bir talep aldığımızda ekibimiz, yasal gereksinimlere ve Google'ın politikalarına uygun olduğundan emin olmak için talebi inceler. Genel olarak, herhangi bir veri sunmamız için talebin yazılı olarak, talep eden kurumdaki yetkili resmi bir kişi tarafından imzalanmış halde ve uygun yasalar kapsamında yapılması gerekir. Aldığımız bu tür bir talebin aşırı geniş bir kapsama sahip olduğuna inanırsak talebin kapsamını daraltmaya çalışırız. Daha fazla bilgi edinmek için Google'ın Şeffaflık Raporu'nu inceleyin.

Google verilerimi şifreliyor mu?

G Suite hizmetlerine yüklenmiş veya bu hizmetlerde oluşturulmuş müşteri verileri depoda tutulurken, bu yardım merkezi makalesinde açıklandığı şekilde şifrelenir.

Bu şifreleme, müşterinin herhangi bir işlem yapmasına gerek kalmadan gerçekleştirilir ve diske yazılır. Veriler aynı müşteriye ait olsa bile Google verileri ayrı şifreleme anahtarları kullanarak şifreler. Veriler, 128 bit veya daha güçlü Gelişmiş Şifreleme Standardı (AES) kullanılarak şifrelenir.

Google, ister İnternet üzerinden müşteriyle Google arasında, isterse Google'ın kendi içinde bir veri merkezinden diğerine taşınırken olsun, temel G Suite verilerini "aktarıldıkları sırada" da şifreler. Google ile müşterileri arasında taşınan bu veriler Perfect forward secrecy (Mükemmel iletim gizliliği) sistemiyle HTTPS kullanılarak şifrelenir.

Birden çok müşterinin bilgilerini aynı sunucuda mı depoluyorsunuz?

Evet, birden çok müşterinin bilgilerini aynı sunucu altyapısında depoluyoruz. Müşteri verileri aynı fiziksel sunucuda depolanır. Ancak, bu durum veri güvenliği açısından risk teşkil etmez. Bu yöntem, hizmetlerimizin kullanılabilirlik düzeyinin yüksek olmasını ve gecikme sürelerinin azalmasını sağlar. Ayrıca, güçlü ve tutarlı güvenlik uygulamalarını geniş ölçekte uygulayabildiğimiz anlamına gelir.

G Suite ürünlerimiz ve depolama sistemimiz ilk günden itibaren geniş çapta güvenlik sunacak şekilde tasarlanmış ve oluşturulmuştur. Müşteri verilerine erişim, müşteri verilerine yönelik erişim haklarının sıkı şekilde kontrol edilmesini sağlayan gelişmiş bir güvenlik özelliği grubu tarafından kontrol edilir. Mimarimizin güvenliğine o kadar inanıyoruz ki müşterilerimizin verilerini kendi verilerimizle aynı şekilde depoluyoruz ve tıpkı müşterilerimiz gibi biz de işletmemizde G Suite'i kullanıyoruz. Herkesin verilerinin depolandığı tek tip bir ortama sahip olduğumuzdan tutarlı güvenlik uygulamalarını geniş ölçekte kullanabiliyoruz. Bu, hizmetlerimizin kullanılabilirlik düzeyinin yüksek olmasını ve gecikme sürelerinin azalmasını da sağlıyor.

Sistemlerimiz, yetkisiz kişilerin verilerinize erişemeyecekleri şekilde tasarlanmıştır. Rakipleriniz verilerinize erişemez; siz de onların verilerine erişemezsiniz. Daha fazla bilgi edinmek için Güvenlik Raporu'nu inceleyin.

Google, verilerime yetkisiz erişimi nasıl önler?

Google, kullanıcı verilerinin korunması anlamında olağanüstü bir geçmiş performansına sahiptir. Kullanıcı verileri, şirket içinden gelebilecek tehditlerin yanı sıra şirket dışından kaynaklanabilecek güvenlik ihlallerine karşı da korunur. Şirket dışından kaynaklanabilecek tehdit yönetimi konusundaki yaklaşımımız burada kapsamlı şekilde belgelenmiştir. Ayrıca, kullanıcı verilerine yönelik tüm dahili erişimleri sıkı şekilde kısıtlar ve izleriz. Erişim iznine sahip olan küçük bir grup çalışan, katı kimlik doğrulama önlemlerine, ayrıntılı günlük kaydına ve günlük analizi yoluyla uygunsuz erişimin saptanması için etkinlik taramasına tabidir.

Google'daki verilerimin güvenliğini sağlamak için üçüncü taraf araçlarını kullanmam gerekir mi?

Google, çoğu müşteri için gereken güvenlik özelliklerini doğrudan G Suite'te sunmaktadır. G Suite Business ve Enterprise planları ise, geniş ölçekte gelişmiş Google Drive denetimi ve güvenlik anahtarları yönetimi gibi bazı ek güvenlik özellikleri sunar. Kuruluşun boyutu ne olursa olsun, G Suite yöneticilerine tüm planlarda Yönetici konsolumuz aracılığıyla, tek bir kontrol panelinden eksiksiz bir sistem yapılandırması ve uygulama denetimi imkanı sunulur.

Yöneticiler; 2 Adımlı Doğrulama veya tek oturum açma gibi kimlik doğrulama özellikleri ya da güvenli taşımayı (TLS) zorunlu kılma, IRM ve DLP gibi e-posta güvenlik politikalarının da dahil olduğu gelişmiş araçlara hemen erişip bunları birkaç tıklamayla yapılandırabilir.

Ayrıca, G Suite'te sunulanların dışında ek gereksinimleri olan müşterilerimiz için, sağladığımız olanakları daha da genişleten bir ticaret sitesi hazırladık.

G Suite, FedRAMP ile uyumlu mu?

Evet. G Suite, G Suite Eğitim Sürümü, G Suite Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluş Sürümü, G Suite Devlet Sürümü ve Google App Engine ABD federal hükümetinden FIPS 199 Orta etki düzeyinde FedRAMP İşletim İzni (ATO) almıştır.

Federal Risk ve Yetkilendirme Yönetimi Programı (FedRAMP), ABD'deki federal kurumlar için zorunlu tutulan bulut güvenliği uyumluluk standardıdır. Söz konusu uyumluluk standardı, devlet genelinde benimsenmiş bir programdır ve kurumların güvenlik, yetkilendirme ve izleme konusunda standart bir yaklaşım kullanarak bulut tabanlı teknolojileri uygulamasına olanak tanır.

Hangi Google hizmetleri ISO 27001 sertifikasına sahiptir?

G Suite'in (G Suite Eğitim Sürümü de dahil) yanı sıra Google Cloud Platform, Google+, Google Now, Google Analytics ve Analytics Premium da ISO 27001 sertifikasına sahiptir.

ISO 27001 geniş kitleler tarafından en fazla tanınan, uluslararası platformda kabul görmüş bağımsız güvenlik standartlarından biridir. Bu sayede müşterilerimiz, Google'ın sağlam bir Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi'nin (ISMS) sürekli olarak geliştirilmesini ve bakımını kendine görev edindiğinden ve bağımsız bir üçüncü taraf denetçinin bu sistemi düzenli olarak denetleyip onaylayacağından emin olabilir. ISO 27001 Sertifikamızın bir kopyasını buradan görüntüleyebilirsiniz.

ISO 27001'e ek olarak Google, ilave şeffaflık sağlamak ve müşterilerine güvenlik uygulamaları konusunda iç rahatlığı sunmak için birden fazla bağımsız üçüncü taraf denetimine tabi tutulur. Tabi tutulduğumuz denetimlerle ilgili özet bilgilere özet uyum raporumuzdan ulaşılabilir.

Başa Dön

Güvenlikle İlgili Popüler SSS

Verilerim reklamcılık amacıyla incelenecek veya kullanılacak mı?

Reklam gösterilebilen Google tüketici ürünlerinin aksine, G Suite, Eğitim veya Devlet çekirdek hizmetlerinde reklam göstermek amacıyla G Suite verileriniz toplanmaz, taranmaz veya kullanılmaz. Verileriniz G Suite hizmetlerini sunmanın yanı sıra spam filtrelemesi, virüs saptaması, yazım denetimi, kapasite planlaması, trafik yönlendirmesi ve bireysel bir hesapta e-posta ve dosyalar için arama yapma yeteneği gibi sistem desteği sunulması amacıyla kullanılır.

Daha basit ifade etmek gerekirse Google, şirketlerin, okulların ve devlet kurumlarının G Suite hizmetlerimiz kapsamında sağladığı verilerin sahipliğini üstlenmez. İster şirketinizin fikri mülkiyeti, ister kişisel bilgileriniz veya isterse ev ödeviniz olsun, verileriniz Google'a ait olmaz ve Google bu tür verileri üçüncü taraflara satmaz.

Google, bilgilerimin güvenliğini nasıl sağlar?

Google, bulut platformunda doğmuştur ve daha en başından, bulut sistemlerinde karşılaşılabilecek benzersiz tehditleri hafifletecek şekilde tasarlanmıştır. Google'ın çalıştırılmasını sağlayan performans ve güvenilirlik dünyanın dört bir yanındaki işletmelerin, okulların ve devlet kurumlarının kullanımına sunulur.

Altyapımızın sahip olduğu teknoloji, ölçek ve çeviklik sayesinde müşterilerimize benzersiz güvenlik avantajları sunabiliyoruz.Devasa veri merkezlerinden oluşan ağımız, müşterilere güvenlik ve performans sunulması amacıyla kendi işletim sistemimizi çalıştıran, özel olarak tasarlanmış sunucular ile inşa edilmiştir. Tüm donanım yapısı Google tarafından kontrol edildiğinden, oluşabilecek her türlü tehdit durumuna hızla yanıt verebiliyoruz.

Google bünyesinde; bilgi, uygulama ve ağ güvenliği konularında dünyanın önde gelen uzmanlarından bazılarının da dahil olduğu 550'den fazla tam zamanlı güvenlik ve gizlilik profesyoneli çalışıyor. Google'daki tüm ekiplerin yaptığı gibi, bu ekip de sürekli olarak yenilikler yapmakta ve yalnızca Google'ın milyarlarca kullanıcısı için değil, aynı zamanda tüm İnternet kullanıcıları için de geleceğin daha güvenli hale gelmesine çalışmaktadır.

Google'da verilerinizin güvenliğini sağlayan unsur kullanıcılar, teknoloji ve çevikliğin bu benzersiz kombinasyonudur. Daha fazla bilgi için G Suite Güvenlik Raporu'na bakın.

Google, uyumluluk gereksinimlerimi karşılar mı?

Google, G Suite'i sektördeki en iyi uygulamaları temel alarak, çok katı gizlilik ve güvenlik standartlarıyla tasarlamıştır. Bu sayede müşterilerimizin uyumluluk ve düzenlemelere uygunluk gereksinimlerinin karşılanması sağlanır. Google; veri sahipliği, veri kullanımı, güvenlik, şeffaflık ve hesap verebilirlik konularında güçlü sözleşme taahhütleri sunar.

Google, düzenli aralıklarla üçüncü taraflarca gerçekleştirilen çeşitli bağımsız denetimlerden geçer. Bu bağımsız denetçiler veri merkezlerimizde, altyapımızda ve faaliyetlerimizde mevcut olan kontrolleri inceler. Bu denetimlere ve standartlara örnek olarak şunlar verilebilir:

SOC1™ (SSAE-16/ISAE-3402)
SOC2™
SOC3™
ISO27001
ISO 27018:2014
FedRAMP

Düzenlemelere tabi ortamlarda faaliyet gösteren müşteriler için, G Suite HIPAA (ABD Sağlık Sigortası Taşınabilirlik ve Sorumluluk Yasası) ile de uyumludur. G Suite Eğitim Sürümü okullar açısından önemli olan yasa ve düzenlemelere uygun şekilde kullanılabilir.

Kuruluşum AB veri koruma gereksinimlerine tabi. G Suite'i kullanabilir miyim?

Evet. Google'ın Avrupa'da geniş bir müşteri topluluğu mevcuttur. Google, müşterilerinin özellikle AB veri koruma gereksinimlerinin karşılanmasına ve 29. Madde Çalışma Grubu'nun tavsiyelerine uygun şekilde tasarlanmış özellikler ve sözleşme taahhütleri sunar. G Suite, AB Model Sözleşme Maddeleri ve Veri İşlenmesine İlişkin Değişiklik'i sunar. Ayrıca, G Suite'in İngiliz hükümetinin Güvenlik İlkeleri "RESMİ (RESMİ - HASSAS dahil)" ile kullanılmaya uygun olduğu tasdik edilmiştir.

Google'ın, resmi makamlardan gelen veri taleplerine yaklaşımı nasıldır?

Yasal taleplere yanıt olarak veri sunma konusundaki yaklaşımımızın temelinde, Google'da depoladığınız verilerin gizliliğine ve güvenliğine gösterdiğimiz saygı yatar. Bu tür bir talep aldığımızda ekibimiz, yasal gereksinimlere ve Google'ın politikalarına uygun olduğundan emin olmak için talebi inceler. Genel olarak, herhangi bir veri sunmamız için talebin yazılı olarak, talep eden kurumdaki yetkili resmi bir kişi tarafından imzalanmış halde ve uygun yasalar kapsamında yapılması gerekir. Aldığımız bu tür bir talebin aşırı geniş bir kapsama sahip olduğuna inanırsak talebin kapsamını daraltmaya çalışırız. Daha fazla bilgi edinmek için Google'ın Şeffaflık Raporu'nu inceleyin.

Google verilerimi şifreliyor mu?

G Suite hizmetlerine yüklenmiş veya bu hizmetlerde oluşturulmuş müşteri verileri depoda tutulurken, bu yardım merkezi makalesinde açıklandığı şekilde şifrelenir.

Bu şifreleme, müşterinin herhangi bir işlem yapmasına gerek kalmadan gerçekleştirilir ve diske yazılır. Veriler aynı müşteriye ait olsa bile Google verileri ayrı şifreleme anahtarları kullanarak şifreler. Veriler, 128 bit veya daha güçlü Gelişmiş Şifreleme Standardı (AES) kullanılarak şifrelenir.

Google, ister İnternet üzerinden müşteriyle Google arasında, isterse Google'ın kendi içinde bir veri merkezinden diğerine taşınırken olsun, temel G Suite verilerini "aktarıldıkları sırada" da şifreler. Google ile müşterileri arasında taşınan bu veriler Perfect forward secrecy (Mükemmel iletim gizliliği) sistemiyle HTTPS kullanılarak şifrelenir.

Birden çok müşterinin bilgilerini aynı sunucuda mı depoluyorsunuz?

Evet, birden çok müşterinin bilgilerini aynı sunucu altyapısında depoluyoruz. Müşteri verileri aynı fiziksel sunucuda depolanır. Ancak, bu durum veri güvenliği açısından risk teşkil etmez. Bu yöntem, hizmetlerimizin kullanılabilirlik düzeyinin yüksek olmasını ve gecikme sürelerinin azalmasını sağlar. Ayrıca, güçlü ve tutarlı güvenlik uygulamalarını geniş ölçekte uygulayabildiğimiz anlamına gelir.

G Suite ürünlerimiz ve depolama sistemimiz ilk günden itibaren geniş çapta güvenlik sunacak şekilde tasarlanmış ve oluşturulmuştur. Müşteri verilerine erişim, müşteri verilerine yönelik erişim haklarının sıkı şekilde kontrol edilmesini sağlayan gelişmiş bir güvenlik özelliği grubu tarafından kontrol edilir. Mimarimizin güvenliğine o kadar inanıyoruz ki müşterilerimizin verilerini kendi verilerimizle aynı şekilde depoluyoruz ve tıpkı müşterilerimiz gibi biz de işletmemizde G Suite'i kullanıyoruz. Herkesin verilerinin depolandığı tek tip bir ortama sahip olduğumuzdan tutarlı güvenlik uygulamalarını geniş ölçekte kullanabiliyoruz. Bu, hizmetlerimizin kullanılabilirlik düzeyinin yüksek olmasını ve gecikme sürelerinin azalmasını da sağlıyor.

Sistemlerimiz, yetkisiz kişilerin verilerinize erişemeyecekleri şekilde tasarlanmıştır. Rakipleriniz verilerinize erişemez; siz de onların verilerine erişemezsiniz. Daha fazla bilgi edinmek için Güvenlik Raporu'nu inceleyin.

Google, verilerime yetkisiz erişimi nasıl önler?

Google, kullanıcı verilerinin korunması anlamında olağanüstü bir geçmiş performansına sahiptir. Kullanıcı verileri, şirket içinden gelebilecek tehditlerin yanı sıra şirket dışından kaynaklanabilecek güvenlik ihlallerine karşı da korunur. Şirket dışından kaynaklanabilecek tehdit yönetimi konusundaki yaklaşımımız burada kapsamlı şekilde belgelenmiştir. Ayrıca, kullanıcı verilerine yönelik tüm dahili erişimleri sıkı şekilde kısıtlar ve izleriz. Erişim iznine sahip olan küçük bir grup çalışan, katı kimlik doğrulama önlemlerine, ayrıntılı günlük kaydına ve günlük analizi yoluyla uygunsuz erişimin saptanması için etkinlik taramasına tabidir.

Google'daki verilerimin güvenliğini sağlamak için üçüncü taraf araçlarını kullanmam gerekir mi?

Google, çoğu müşteri için gereken güvenlik özelliklerini doğrudan G Suite'te sunmaktadır. G Suite Business ve Enterprise planları ise, geniş ölçekte gelişmiş Google Drive denetimi ve güvenlik anahtarları yönetimi gibi bazı ek güvenlik özellikleri sunar. Kuruluşun boyutu ne olursa olsun, G Suite yöneticilerine tüm planlarda Yönetici konsolumuz aracılığıyla, tek bir kontrol panelinden eksiksiz bir sistem yapılandırması ve uygulama denetimi imkanı sunulur.

Yöneticiler; 2 Adımlı Doğrulama veya tek oturum açma gibi kimlik doğrulama özellikleri ya da güvenli taşımayı (TLS) zorunlu kılma, IRM ve DLP gibi e-posta güvenlik politikalarının da dahil olduğu gelişmiş araçlara hemen erişip bunları birkaç tıklamayla yapılandırabilir.

Ayrıca, G Suite'te sunulanların dışında ek gereksinimleri olan müşterilerimiz için, sağladığımız olanakları daha da genişleten bir ticaret sitesi hazırladık.

G Suite, FedRAMP ile uyumlu mu?

Evet. G Suite, G Suite Eğitim Sürümü, G Suite Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluş Sürümü, G Suite Devlet Sürümü ve Google App Engine ABD federal hükümetinden FIPS 199 Orta etki düzeyinde FedRAMP İşletim İzni (ATO) almıştır.

Federal Risk ve Yetkilendirme Yönetimi Programı (FedRAMP), ABD'deki federal kurumlar için zorunlu tutulan bulut güvenliği uyumluluk standardıdır. Söz konusu uyumluluk standardı, devlet genelinde benimsenmiş bir programdır ve kurumların güvenlik, yetkilendirme ve izleme konusunda standart bir yaklaşım kullanarak bulut tabanlı teknolojileri uygulamasına olanak tanır.

Hangi Google hizmetleri ISO 27001 sertifikasına sahiptir?

G Suite'in (G Suite Eğitim Sürümü de dahil) yanı sıra Google Cloud Platform, Google+, Google Now, Google Analytics ve Analytics Premium da ISO 27001 sertifikasına sahiptir.

ISO 27001 geniş kitleler tarafından en fazla tanınan, uluslararası platformda kabul görmüş bağımsız güvenlik standartlarından biridir. Bu sayede müşterilerimiz, Google'ın sağlam bir Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi'nin (ISMS) sürekli olarak geliştirilmesini ve bakımını kendine görev edindiğinden ve bağımsız bir üçüncü taraf denetçinin bu sistemi düzenli olarak denetleyip onaylayacağından emin olabilir. ISO 27001 Sertifikamızın bir kopyasını buradan görüntüleyebilirsiniz.

ISO 27001'e ek olarak Google, ilave şeffaflık sağlamak ve müşterilerine güvenlik uygulamaları konusunda iç rahatlığı sunmak için birden fazla bağımsız üçüncü taraf denetimine tabi tutulur. Tabi tutulduğumuz denetimlerle ilgili özet bilgilere özet uyum raporumuzdan ulaşılabilir.

Başka sorularınız mı var?

Bize Ulaşın